Ammunta

Reserviupseeri- ja reserviläispiirien yhteinen kilpailukalenteri 2020

Huom. lajeissa on osallistumismaksut: 1 laji 10 euroa, 2 lajia 15 euroa, 3-4 lajia 20 euroa. Arki-illan ammunnat alkavat klo 18 ja lauantait klo 10. Ammunnat Immolassa, mikäli muuta mainitaa ei ole.

La 21.3.2020               Ta-kilpailu (22lr) klo 1000                                                   LauRes

La 11.4.2020                Res.ammunta-cup 1/3 (RA1-4) klo 1000                          LauRes

Ke 6.5.2020                 Perinnepistooli klo 1800                                                       ImRu

La  9.5.2020                 Perinnekivääri klo 1000                                                       LauRes

La 13.6.2020               Res.ammunta-cup 2/3 (Ra1-4) klo 1000                          ImRu

Ti 21.7.2020                 Kenttäammunta klo 1800                                                     ImRu

Ke 15.7.2020                E-K:n paikallisyhdistysten väliset sot.pistoolikilpailut klo 1800
3 hengen joukkueet                                                                Imres

Ke 5.8.2020                  E-K:n paikallisyhdistysten väliset res.kiväärikilpailut klo 18.00
3 hengen joukkueet                                                               Imres

La  15.8.2020               Pystykorva+Res.Kiv.300m klo 1000                                 LauRes

La 19.9.2020                Res.ammunta-cup 3/3 (Ra1-4) klo 1000                          ImRes

La  14.11.2020             Immolan malja (kasa-ammunta) klo 1000                      LauRes

La  21.11.2020              Immolan laukaukset (150m, 3-asent, perinnekiv. klo 1000 ImRes

Valtakunnalliset kilpailut 2020

 

**************************

Reserviläis- ja reserviupseeripiirien yhteinen kilpailukalenteri 2019

 

la 6.4.2019              Reserviläisammunta-cup 1/3 (RA1-4)                       LauRes
20.4 .2019                   Trap kilpailu Virmutjoki Klo 10.00 alkaen                ImRes
Osallistumismaksu 10€ + kiekot.
Ilmoittautuminen S. Ilves 0505939766
ke 8.5.2019              Perinnepistoolikisa                                                         ImRes
la 11.5.2019              Perinnekivääri 150m ja 300 m                                     ImRes
la 15.6.2019             Reserviläisammunta-cup 2/3 (RA1-4)                        ImRes
ti 23.7.2019             Kenttäammunnat (itselataava-, kenttäammunta)     ImRu
ti 6.8.2019                Piirien trap-kilpailut Taipalsaarella (kartta).        TaiRes
la 17.8.2019             Pystykorva pm ja res.kiv. 300m 3-asentoinen            ImRes
la 21.9.2019             Reserviläisammunta-cup 3/3 (RA1-4)                          ImRu
la 5.10.2019              TA-kilpailu.                                                               LauRes
la 16.11.2019            Immolan Malja ja ”top cup” kilpailu                             LauRes
la 23.11.2019           Immolan Laukaukset                                                        ImRes

Valtakunnalliset ja muut kilpailut 2019

6.7.2019             Reserviläisammunnat (Hollola)

23.-25.8.2019   Reservin ampumamestaruuskilpailut (Hollola)

Ilmoittautumisesta näihin tiedotetaan myöhemmin. 

SRA 2019

HUOM! Etelä-Karjalan reserviupseeripiirillä on 2 paikkaa (ja reserviläispiirillä 3) SRA:n SM-kilpailuihin. Koska piirillä ei ole omia SRA-kilpailuita, on reserviläispiirin ehdotus , että valitaan osallistujat Sissi-Cupin rankingin perusteella.

———————————————————–

Kilpailukalenteri 2018

Ammunnoissa järjestävä yhdistys perii osallistumismaksun (1 laji/10e, 2 lajia/15e, >3 lajia/20e). Kerhot voivat myös tarjota kalustoa ja patruunoita, kysy lisää omalta ammuntavastaavalta.
Viikonloppukisat alkavat klo 10 ja arkikisat klo 18.

la 14.4. RA1-4 (Reserviläisammunta, piirien cup 1/3)  /LauRes
la 5.5.  Perinnekiv. 300m, 3-asentoinen kiv. 150m, kenttäammunta  /LauRes
ke 9.5.  Perinnepistooli  /ImRes
la 2.6.  RA1-4 (Piirien cup 2/3)   /ImRU
la 7.7.   Reserviläisammunnan SM  Mikkelissä
ti 24.7   Kenttäammunnat, itselataava   /ImRU
la 25.8  Pystykorva 300m, res.kiv 3-asentoinen (Piirin mest)   /ImRes
la 29.9  RA1-4 (Piirien cup 3/3)   /ImRes
la 13.10 TA-kilpailu    /ImRes
la 10.11 Immolan malja (kasakisa)    /LauRes
la 17.11 Immolan laukaukset   /ImRes