Urheilu

 




Mäntsälän kilpailukutsuja: (pdf-muodossa)

Kilpailukutsu perinnekivääri 17_04_2019

Kilpailukutsu Kenttäammunnan mestaruuskilpailu 05_06_2019

Kilpailukutsu puoliautomaatti-kivääri 15_05_2019

Kilpailukutsu perinnekivääri 26_06_2019

Kilpailukutsu puoliautomaatti-kivääri 24_07_2019

Kilpailukutsu perinnekivääri 21_08_2019


UUDENMAAN PIIRIEN MESTARUUSKILPAILUT 2019

Versio 18.2.2019
Kuukausi Kilpailu Maksu Järjestäjä 2019 Yhteysh. 2019 TA 2019
27.2. Ampumahiihto 20 Tuusula Väinö Kurkaa
17.3. Talvikilpailu 20 Mäntsälä  Jarmo Sulopuisto
17.4. Perinnekivääri 15 Mäntsälä Tommi Heikkinen
19.5. SRA 20 Hyvinkää Mika Virta
5.6. Kenttäammunta 15 Mäntsälä Tommi Heikkinen
Maastokilpailu 25 Janakkala ?
Ampumasuunnistus 20 Toijala ?
Pienoiskivääri 15 Mäntsälä Touko Koivisto
 21.8. Partiokilpailu 30 Järvenpää Osmo Vikman
Pienoispistooli 15 ?
Ilma-ase 15 Kerava Antti Tervola Touko Koivisto
ei vuorossa Ampumajuoksu 15
ei vuorossa Kolmiottelu 20

Koko kalenteri pdf-muodossa: Uudenmaan piirien mestaruuskilpailut 2019

Huom. RESUL:n kilpailuja kannattaa tarkkailla kalenterista: https://resul.fi/kilpailut/kilpailukalenteri-2019/

Piirin yhteyshenkilöt RESUL:n kisoihin vuonna 2019: RESUL 2019 UUDRES-yhteyshenkilöt

RESUL:N KILPAILUT 2019 PAIKKA AJANKOHTA YHTEYSHENKILÖ PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Ampumahiihto Imatra 16.–17.2. Väinö Kurkaa 040 757 2527 vaino.kurkaa(at)wippies.fi
Pistooliampumahiihto Keuruu 2.3. Väinö Kurkaa 040 757 2527 vaino.kurkaa(at)live.fi
Talvijotos ”Okrajotos” Huovinrinne 9.–10.3. Jarmo Sulopuisto 0400 354 526 jarmo.sulopuisto(at)msoynet.com
Ilma-aseet Ylihärmä 9.–10.3. Toni Karlsson 040 020 8255 skoone.karlsson(at)gmail.com
Reserviläispilkki Vesanto 6.4. Kari Huttunen 040 762 3748 kari.huttunen(at)elisanet.fi
Ampumasuunnistus Loimaa 27.4. Sauli Saarinen 050 530 0412 sauli.saarinen(at)fortum.com
Falling Plates Mikkeli 11.5. Mikko Kylmäniemi 040 553 0728 mikko.kylmaniemi(at)cmtools.fi
Perinneaseet Keuruu 18.–19.5. Harri Majamäki  050 584 6020 harri.majamaki(at)kolumbus.fi
Pistooliampumajuoksu Mäntsälä 8.6. Johannes Ijas 050 502 8191 johannes.ijas(at)elisanet.fi
Reserviläisten frisbeegolf Toijala 1.6. Ville Kotamäki 050 531 8607 kotaville(at)gmail.com
Reserviläisammunnat Hollola 6.7. Mikko Kylmäniemi 040 553 0728 mikko.kylmaniemi(at)cmtools.fi
Reserviläisgolf Hämeenlinna 20.7.
SRA:n SM-kilpailut Syndalen 20.–21.7. Mikko Kylmäniemi&Isto Hyyryläinen 050 521 3700 isto.hyyrylainen(at)iki.fi
Häyhä TA-kilpailut Sotinpuro 16.–18.8. Jarno Taupila 040 048 9142 jarno.taupila(at)hyres.fi
Reservin ampumamestaruuskisat Hollola 23.–25.8. Marko Ahl 050 405 7657 marko.ahl(at)vantaanenergia.fi
Kivääri 300 m Hollola 24.8. Marko Ahl 050 405 7657 marko.ahl(at)vantaanenergia.fi
Syysjotos ”Päämajajotos” Mikkeli 27.–29.9. Jarmo Sulopuisto 040 035 4 526 jarmo.sulopuisto(at)msoynet.com
Maastokilpailu Kangasniemi 19.10. Markku Laine 050 046 1700 m.laine(at)phnet.fi


 

Nijmegen_marssi rekryesite