Liittokokous valitsi uuden liittovaltuuston

marraskuu 26, 2013

Oulun liittokokouksessa valittiin liiton puheenjohtajan lisäksi myös uusi liittovaltuusto sekä hyväksyttiin liiton kolmivuotissuunnitelma 2014 – 2016 ja sääntömuutosesitys. Uudessa valtuustossa on 43 jäsentä ja jokaisella henkilökohtainen varamies. Uuden valtuuston ensimmäinen kokous pidetään 14.12.2013. Kokouksessa valitaan mm. liittovaltuuston puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja sekä liittohallituksen varapuheenjohtajat ja liittohallitus vuodelle 2014.

OULUN LIITTOKOKOUKSESSA VALITTU LIITTOVALTUUSTO  23.11.2013-2016

Varsinainen jäsen (henkilökohtainen varajäsen)

ETELÄ-HÄME
Antti Koskimäki, ( Reijo Toivonen)
Jukka Yrjölä, (Ilpo Heporauta)

ETELÄ-KARJALA
Mika Kainusalmi, (Aarto Kosunen)

ETELÄ-POHJANMAA
Jorma Kallio, (Pekka Rinta-Hoiska)
Jukka Sysilampi, (Jussi Harjunpää)

HELSINKI
Ville Karttunen, ( Seppo Kulmala)
Kimmo  Kinos, (Jukka I Mattila)
Antti Kokkola, (Karri Kupari)
Keijo Talja, (Antti Jäntti)
Rusila Jukka, (Pekka Rintala)

KAINUU
Terho Pelli, (Risto Haverinen)

KESKI-POHJANMAA
Kari Autio, (Antti Roiko-Jokela)

KESKI-SUOMI
Kari Hämäläinen, (Tero Tamminen)
Kai Jörgensen, (Arttu Takala)

KYMENLAAKSO
Taisto Puustelli, (Heikki Marjomaa)
Juha Tompuri, (Janne Puonti)

LAPPI
Tero Hyttinen, (Aki Lautamo)

ORUP
Sampo Remes, (Aku Lindström)
Matti Tirkkonen, (Susanna Takamaa)

PIRKANMAA
Jaakko Lampimäki, (Hannu Komppa)
Mikko Ritakallio, (Jussi Pohjala)
Hannu Jokinen, (Ari Paukkunen)

POHJOIS-KARJALA
Mika Tukiainen, (Harri Norismaa)

POHJOIS-POHJANMAA
Markku Holopainen, (Petteri Närä)
Eero Virkkunen, (Jari Oikarainen)

POHJOIS-SAVO
Jukka Korhonen, (Erkki Saarijärvi)
Arvi Alpia, (Mikko Laajalahti)

PÄIJÄT-HÄME
Jukka Anttonen, (Heikki Vahto)

SATAKUNTA
Ravo Sarmet, (Jorma Välke)
Arto Ahokas, (Ari Harju)

SUUR-SAVO
Esa Hirvonen, (Kalevi Vauhkonen)

UUSIMAA

Juhani Orhala, (Juha Kiviniemi)
Seppo Vahasalo , (Jukka Sippola)
Kari Vahala,  (Jarmo  Sulopuisto)

VAASA
Martti Korkiavuori, (Rodney Strandvall)

VARSINAIS-SUOMI
Matti Ankelo, (Timo Maanpää)
Juha Lehtonen, (Tommi Isoniemi)
Tapio Turunen, (Antti Vuoristo)

LIITTOKOKOUKSESSA ERIKSEEN VALITUT VALTUUTETUT:

Caspar von Walzel, (Björn Eriksson)
Raimo Rousu, (Janne Jauhola)
Kaisu Saraniemi, (Janne Nurmela)
Markus Lassheikki, (Johanna Törmä)
Jyrki Kosonen, (Esa Forsblom)

Yhteensä 43 liittovaltuutettua varahenkilöineen