Yhteystiedot

Yhteystiedot


Kajaanin Reserviupseerikerho ry:n hallitus
Puheenjohtaja Hannu Suutari, ltn
Peltokuja 19, 87250 Kajaani
p. 0405639383
hannu.suutari@sunit.fi
Koulutusupseeri
Seppo Kulju, ylil.
VUORESLAHDENTIE 1195, 87100 Kajaani
p. 08-6133132
kulju.seppo@gmail.com
Retkeilyupseeri, vpj. Risto Haverinen, ylil
87900 Kajaani
p. 044 028 5231
risto.haverinen@suomi24.fi
Jäsenupseeri  ylil
??? Kajaani
p. ???
@tutka.net
Kerhoupseeri
Majaupseeri Keijo Kärki, kapt
Takkarannantie 671, 87250 Kajaani
p. 044 – 0303 363
keijo.karki@suomi24.fi
Talousupseeri Martti Minkkinen, kapt
Peiponpolku 18 L, 87400 Kajaani
p. 040 9618180
martti.minkkinen@gmail.com
Tiedotusupseeri Tero Viiru, ltn
Samoojantie 1 E 34, 87700 Kajaani
p. 040-5014387
tero.viiru@kolumbus.fi
Ampuma- ja urheilu-upseeri  Martti Savolainen, kapt
Brahenkatu 1 C 36, 87100 Kajaani
p. 08-6120871
martti.savolainen@luukku.com
Ampuma- ja urheilu-upseeri Jyrki Pesonen, ylil
87700 Kajaani
p. 0505650471
jyrki@jyge.net
Retkeilyupseeri  kapt
87100 Kajaani
p.
@gmail.com
Kunnia-puheenjohtaja Risto Nederström, kapt
Luistelijantie 5 C 24, 70200 Kuopio
p. 0500-980 090
Toimintapiirit
Hengellinen toiminta  ylil
, 87250 Kajaani
p.
Veteraanitoiminta , kapt
87200 Kajaani
p.
Kainuun Reserviupseeripiiri ry.
Puheenjohtaja Jussi Pulkkinen, kapt
87400 Kuhmo
p. 044 2581380
jussipulkkinen52@gmail.com
Toiminnanjohtaja Terho Pelli, kapt
Tervatie 9, 89600 Suomussalmi
p. 0400-928 316
terho.pelli@viesti.net
Maanpuolustuskoulutus MPK.
KOTU-yksikön päällikkö Jari Ruskela, maj
PL 610 87601 Kajaani
p. 08-181 6014
jari.ruskela@mpk.fi