Hallitus 2021

 

TEHTÄVÄ SOTILAS-ARVO SIVIILIARVO YHTEYSTIEDOT PUHELIN

Puheenjohtaja ja Yhdistyksen postinsaaja

Kapt 

Vanh. konst. evp                  Ilpo Heporauta

Halmekatu 3 B    13130 HÄMEENLINNA ilpo.heporauta@gmail.com

0500–367 150

 

Varapuheenjohtaja

Kapt

Kehittämispäällikkö        Simo Viertonen

Visatie 5                                               13720 PAROLA simo.viertonen@pp.inet.fi

 050–5268 933

 

Sihteeri, urheilu- ja ampumaupseeri

Kapt

Järjestelmäasiantuntija  Mauno Juottonen

Visatie 3                                               13720 PAROLA    mauno.juottonen@pp.inet.fi

040–8474 033

 

Talousupseeri

Kapt

Toimitusjohtaja            Markku Mäkelä

Valkamantie 2                                      13720 PAROLA markku.makela@tilitoimistomakela.fi

050–5823 753  (03) 6560 521   (03) 6371 353

 

Koulutusupseeri

Ltn

Projekti-insinööri               Heli Kettunen

 

Hangasrinne 41                                 13210 HÄMEENLINNA  heli.mantere@gmail.com

040–8442 403

 

Veteraaniyhdysupseeri  Veteraani ja perinnetyö, Tammenlehvän perinnesäätiö

Maj

Rehtori                              Seppo Kopra

Mäntymäentie 37                             13700 PAROLANNUMMI seppo.i.kopra@gmail.com

050–3582 857

 

Nuorisoupseeri

Ltn

Ville Dahlman

Maahisentie 1 A 3                             13500 HÄMEENLINNA ville.dahlman@hotmail.com

 

 

Hattulan-Tyrvännön Maanpuolustusnaiset Puheenjohtaja

Marita Viertonen

Visatie 5                                               13720 PAROLA marita.viertonen@gmail.com

050–3077 754