Hallitus

Kymenlaakson Reserviupseeripiirin hallitus 2019

Hallituksen puheenjohtajana toimii kapt Pasi Laari ja varapuheenjohtajina ylil Ilkka Kuusela sekä kapt Pekka Mertakorpi. Hallitukseen kuuluu edustaja jokaisesta piirin kerhosta yksi jäsen alkavaa 200 jäsentä kohden. Hallitus nimitetään vuodeksi kerrallaan kerhojen valitsemista ehdokkaista. Kouvolan ja Haminan reserviupseerikerhoilla on hallituksessa kaksi jäsentä, muilla yksi. Lisäksi hallitukseen kuuluvat eri toimikuntien, ampuma-, urheilu- ja hengellisen toimikunnan puheenjohtajat.

Hallituksen ulkopuolella piirin nettivastaavana ja someupseerina toimii ylil Kim Jokela.

 

 

Puheenjohtaja

Pasi Laari

Kapteeni

0400 298308

pasi.laari@kouvolanputkityo.fi

1. varapuheenjohtaja

Ilkka Kuusela

Yliluutnantti

040 526 7929

ilkka.kuusela@kotkanruk.fi

2. varapuheenjohtaja

Pekka Mertakorpi

Kapteeni

040 517 6044

pekka.mertakorpi@upm.com

Urheilutoimikunnan puheenjohtaja

Topi Suomalainen

Luutnantti

050 514 2660

topi.suomalainen@hotmail.com

Jäsen, Hamina

Ari Falkenberg

Kapteeni

0500 552 564

ari.falkenberg@gmail.com

Jäsen, Hamina

Ilkka Rämä

Kapt

Jäsen, Voikkaa

Sakari Ahola

Yliluutnantti

044 525 2851

tuula.ahola@sci.fi

Jäsen, Elimäki

Jani Juvankoski

Kapt

Jäsen, Karhula

Markku Saastamoinen

Vänrikki

Jäsen, Iitti

Tommi Tiihonen

Vänrikki

Jäsen, Inkeroinen

Lassi Ukkola

Kapteeni

050 301 0486

lassi.ukkola@pp.inet.fi

Jäsen, Jaala

Perttu Valkeapää

Vänrikki

040 732 6152

perttu.valkeapaa@hotmail.fi

Jäsen, Kouvola

Janne Puonti

Kapteeni

040 860 5071

janne.puonti@andritz.com

Jäsen, Kouvola

Markus Haapanen

Yliluutnantti

040 592 8016

Jäsen, Kuusankoski

Jyri Kylmälä

Yliluutnantti

040 571 4713

jyri.kylmala@upm-kymmene.com

Jäsen, Myllykoski

Jere Kujala

Vänrikki

Jäsen, Pyhtää

Petteri Widemark

Kapteeni

040 486 0011

petteri.widemark@fortum.com

Jäsen, Kotka

Sami Kahila

Kapteeni

050 353 5202

sami.kahila@kotkanruk.fi

Jäsen, Virolahti-Miehikkälä

Heikki Rongas

Luutnantti

041 433 6687

heikki.rongas@gmail.com