Urheilu

RESUL:n ampumahiihtomestaruuskilpailut 2020 ON PERUUTETTU!

Myös UUDRES-ampumahiihtokisat ja talvikilpailu on peruutettu lumen puutteen ja virusepidemian takia!

Piirien perinnekiväärikilpailu ja SRA-kilpailu siirtyvät myöhemmin ilmoitettavaan päivään.


Reserviläisurheiluliiton kilpailut peruttu 31.5. asti

Koronavirustilanteesta annettujen valtioneuvoston ohjeiden mukaisesti Reserviläisurheiluliitto peruu kevätkauden kilpailut 31.5. saakka. Peruttavat kilpailut ovat:

Ilma-aseet, Kymenlaakso 14.-15.3.
Reserviläispilkki, Keski-Pohjanmaa 21.3.
Ampumasuunnistus, Satakunta 25.4.
Perinneaseet, Päijät-Häme 16.-17.5.
Pistooliampumajuoksu, Etelä-Karjala 16.-17.5.
Falling plates, Suur-Savo 23.5.

Seuraamme tilannetta ja mahdollisista kilpailuiden siirroista myöhempään ajankohtaan tiedotetaan myöhemmin.

Myös Reserviläisurheiluliiton hallintoon liittyvät kokoukset muutetaan joko etäkokouksiksi tai siirretään myöhempään ajankohtaan. Esimerkiksi liiton kevätkokous siirrettäneen kesäkuulle, mutta tästäkin tulee tarkempaa tietoa myöhemmin.

Suosittelemme noudattamaan valtioneuvoston ohjeistusta ei-välttämättömän toiminnan rajoittamisesta myös piirien ja yhdistysten omissa tapahtumissa.

Koronatilanteesta huolimatta jäsenkuntaa kannustetaan liikkumaan ja pitämään huolta kunnostaan. Tapahtumien järjestäjien ja osallistujien kannatta pitää itsensä ajan tasalla virustilanteesta ja ohjeistuksesta esimerkiksi valtioneuvoston sivuja seuraamalla.




Hiisi-Jotos Topakka on siis naisten jotos. Myös Hiisi-jotos on peruttu viruksen takia!







UUDENMAAN PIIRIEN MESTARUUSKILPAILUT 2020

UUDENMAAN PIIRIEN MESTARUUSKILPAILUT 2020 Versio 28.11.2019
Kuukausi Kilpailu Maksu Järjestäjä 2020 Yhteysh. 2020 TA 2020
PERUTTU Ampumahiihto 20 Tuusula Väinö Kurkaa
PERUTTU Talvikilpailu 20 Mäntsälä Jarmo Sulopuisto
SIIRRETTY Perinnekivääri 15 Mäntsälä Ari Juutinen
Toukokuu SRA 30 Kirkkonummi Aarne Nurmi Isto Hyyryläinen
3.6. Kenttäammunta 15 Mäntsälä Ari Juutinen
5.8. Pistooliampumajuoksu 20 Hämeenlinna ?
elokuu? Maastokilpailu 30 Järvenpää Keijo Kylmälä Etelä-Häme?
syyskuu? Pienoiskivääri 15 Hyvinkää? Kalervo Juhola?
? Pienoispistooli 15 Mäntsälä Toni Karlsson
marraskuu Ilma-ase 15 Kerava Antti Tervola
Toukokuu Ampumajuoksu 15 Tuusula Väinö Kurkaa
ei vuorossa Ampumasuunnistus 20
ei vuorossa Partiokilpailu 30
 Huom! Pienoispistooli/30+30 ls & pienoiskivääri/makuu lasketaan vuonna 2020 OP-Malja-pisteisiin.
 Huom! Ilmakivääriä ei lasketa OP-Maljan eikä piirien parhaan MP-urheilijan tuloksiin.
 Huom! Rasteroidut päivämäärät ovat vielä alustavia.
Muita kilpailuja/tapahtumia 2020
16-17.5. Naisten jotos Lohja Auli Haapsalo 044-3629852
Milcomp Finland, CIOR karsinta Lahti Marko Ahl 050-4057657
6.6. Kesäyön marssi Tuusula Aki Mäkirinta 0400-805124

Koko kalenteri pdf-muodossa:Uudenmaan piirien mestaruuskilpailut 2020

Huom. RESUL:n kilpailujen viimeistä versiota kannattaa tarkkailla kalenterista: RESUL:n kilpailukalenteri 2020

Piirin yhteyshenkilöt RESUL:n kisoihin vuonna 2020: RESUL 2020 YHDYSHENKILÖT

RESUL Kilpailukalenteri 2020
UUDRES
Kilpailu Paikka Ajankohta Yhteyskenkilö Puhelin Sähköposti yhdyshenkilö sähköposti
Ampumahiihto Tuusula PERUTTU Väinö Kurkaa 407 572 527 vaino.kurkaa(at)live.fi Väinö Kurkaa vaino.kurkaa(at)live.fi
Talvijotos Pirkkala PERUTTU Antti Laalahti 407 773 747 antti.laalahti(at)disroot.org Jarmo Sulopuisto jarmo.sulopuisto(at)msoynet.com
Ilma-aseet Kuusankoski PERUTTU Sakari Ahola 445 252 851 tuula.ahola(at)sci.fi Antti Tervola & Touko Koivisto antti.tervola(at)elisanet.fi
Pistooliampumahiihto Kuhmo PERUTTU Auvo Kärnä 445 942 757 auvo.karna(at)tulijarventuvat.fi ?
Reserviläispilkki Pyhäjärvi PERUTTU Jyrki Paavola 442 354 238 team_fatcamp(at)hotmail.com Kari Huttunen karihuttunen(at)elisanet.fi
Ampumasuunnistus Niinisalo PERUTTU Arto Ahokas 405 475 145 artoj.ahokas(at)gmail.com Markku Laine m.laine(at)phnet.fi
Perinneasekilpailu Hollola PERUTTU Marko Patrakka 505 570 761 marko.patrakka(at)gmail.com Harri Jokivirta juppura(at)saunalahti.fi
Pistooliampumajuoksu Imatra PERUTTU Jani Lampinen 407 721 342 jani.lampinen(at)vuoksenhuoltopalvelu.fi Markku Nieminen markkunieminen288(at)gmail.com
Falling plates Mikkeli PERUTTU Pirkka Juntunen 405 787 246 pirkkaj(at)gmail.com Tommi Elg tommi.elg(at)gmail.com
Reserviläisammunnat Hiukkavaara 11.7. Timo Ronkainen 400 495 267 te.ronkainen(at)gmail.com ?
Reserviläisgolf Raasepori 18.7. Matti Niemi 400 404 903 mattirj.niemi(at)kolumbus.fi ?
SRA SM-kilpailu Niinisalo 7.-9.8. Janne Ojala 405 157 007 reconw21(at)hotmail.com Toni Sarro & Tommi Elg tommi.elg(at)gmail.com
Vahvin reserviläinen Ylihärmä 15.8. Jani Syvänen 505 949 617 ep.reservilaispiirit(at)gmail.com Hannu Nieminen?
Frisbeegolf Isokyrö 16.8. Antti Iivari 414 698 182 antti.iivari(at)netikka.fi Ville Kotamäki kotaville(at)gmail.com
Res.amp.mestaruus Hollola 21.-23.8. Marko Patrakka 505 570 761 marko.patrakka(at)gmail.com Toni Karlsson & Mika Kääriä skoone.karlsson(at)gmail.com
Kivääri300m Hollola 22.8. Sakari Ahola 445 252 851 tuula.ahola(at)sci.fi Toni Karlsson & Mika Kääriä skoone.karlsson(at)gmail.com
Tarkka-ammunta Niinisalo 28.-30.08. Sami Anttonen 442 519 399 spanttonen(at)gmail.com Toni Sarro?
Syysjotos Kotka 25.-27.9. Sami Kahila 447 480 467 sami.kahila(at)kotkanruk.fi Jarmo Sulopuisto jarmo.sulopuisto(at)msoynet.com