Toimikuntien kokoonpanot

Liiton toimikunnat valitaan vuosittain liittohallituksen toimesta. Toimikuntatyöskentelystä kiinnostuneet voivat ottaa yhteyttä kyseisen toimikunnan puheenjohtajaan.

TYÖVALIOKUNTA

  • Ylil Aaro Mäkelä, puheenjohtaja (aaro.makela@rul.fi)
  • Ltn Tuomas Kuusivaara, I varapuheenjohtaja
  • Kapt Mika Pakkanen, II varapuheenjohtaja
  • Maj Janne Kosonen, toiminnanjohtaja, sihteeri
  • Ylil Susanna Takamaa, järjestöpäällikkö
  • Maj Matti Riikonen, taloustoimikunnan puheenjohtaja
  • Komkapt Timo Niiranen, MPK:n hallituksen jäsen


JÄRJESTÖTOIMIKUNTA

  • Kapt Mika Pakkanen, puheenjohtaja (mika.pakkanen@rul.fi)
  • Kapt Miikka Hurmalainen
  • Kapt Pekka Sillanpää
  • Ylil Arto Aniluoto
  • Ltn Roope Vuontisjärvi
  • Ylil Aki Hankilanoja
  • Kapt Marko Kaappola
  • Kapt Harri Skopa
  • Maj Seppo Hautala
  • Kapt Pekka Mertakorpi


KOULUTUSTOIMIKUNTA

  • Kapt Marko Honkanen, puheenjohtaja (marko_m_honkanen@hotmail.com)
  • Kapt Juha Mikkonen
  • Kapt Janne Hänninen
  • Kapt Kari I Mattila
  • Ylil Tatu Häkkinen
  • Kapt Mika Kainusalmi
  • Kapt Aki Mäkirinta
  • Komkapt Timo Niiranen
  • Ylil Eemeli Lappalainen
  • Kapt Mika Pakkanen
  • Kapt Hannu Aurinko
  • Kapt Tami Koivuniemi
  • Kapt Rodney Strandvall
  • Ylil Rauno Malinen
  • Ylil Axi Holmström
  • Maj Jan-Aulis Hiltunen
  • Sami Salmu, sihteeri


TAISTELUSIMULAATTORITYÖRYHMÄ

  • Tatu Häkkinen, puheenjohtaja (tatu.hakkinen@kolumbus.fi)


NUORTEN TOIMIKUNTA

  • Vänr Riikka Veijalainen, puheenjohtaja (riikka.veijalainen@hrup.fi)
  • Ltn Karoliina Pousi
  • Ltn Taneli Laukkanen
  • Vänr Kalle Penttilä
  • Vänr Kasper Saarinen
  • Vänr Sanna-Kaisa Rousku
  • Vänr Hilja Hautamäki
  • ltn Sampsa Pietilä
  • Vänr Tuomas Tenkanen
  • Vänr Vilma Wallenlind
  • Vänr Eeva Riipinen
  • Ylil Susanna Takamaa, sihteeri


PALKITSEMISTOIMIKUNTA

  • Maj Jyri Vilamo, puheenjohtaja (jyri.vilamo@gmail.com)
  • Maj Mika Hannula
  • Ylil Aaro Mäkelä
  • Kapt Mika Pakkanen
  • Ylil Tuomas Kuusivaara
  • Maj Pekka Selin
  • Evl Tapio Peltomäki
  • Maj Mikko Halkilahti
  • Maj Janne Kosonen, sihteeri

TALOUSTOIMIKUNTA

  • Matti Riikonen, puheenjohtaja (puheenjohtaja@hrup.fi)
  • Vänr Jari Rantala
  • Kapt Petteri Närä
  • Ltn Jon Gorschelnik
  • Vänr Tuomo Siivinen
  • Ylil Jukka Koivisto
  • Vänr Pekka Suominen
  • Maj Mikko Hörkkö
  • Maj Janne Kosonen, sihteeri


VARAUTUMISTOIMIKUNTA

  • Maj Markus Lassheikki, puheenjohtaja (markus.lassheikki@mtk.fi)
  • Maj Ari-Pekka Meuronen
  • Kapt Kari Mahlberg
  • Maj Markku Haranne
  • Kapt Timo Hautala
  • Maj Timo Salo
  • Kapt Veijo Kosola
  • Ltn Markku Mäkipää
  • Ylil Johannes Kossila
  • Maj Panu Latvala
  • Pekka Rintala
  • Maj Tor-Erik Lindqvist
  • Kapt Mikko Laajalahti, sihteeri


SENIORIUPSEERITOIMIKUNTA

  • Maj Pertti Kokkonen, puheenjohtaja
  • Maj Hannu Venäläinen
  • Maj Juhani Niva
  • MajUrpo Karjalainen
  • Maj Matti Lehtimäki